Herečka Gabika Marcinková si dobíja energiu prácou, pohybom i vitamínmi

Ak je človek zvyknutý na pravidelný pohyb, jeho absencia môže byť pre psychickú i fyzickú stránku neľahkou zmenou. Dôležité je preto nájsť si zdravý balans. Okrem behu na pľac a z pľacu domov si nájdem takmer každý deň pár minút na strečing alebo ľahké posilňovacie cviky, niekedy aj počas učenia textov,” hovorí Gabika.

Pracovať popri starostlivosti o deti je pre ňu taktiež zdrojom energie.To, že si odbieham z materskej do práce je najväčším príkladom toho, že niečo robím sama pre seba. Kvalitne strávený čas s deťmi. Rozhovor s kamarátkou na ihrisku s kávou v ruke. Snažím sa čo najčastejšie si uvedomovať, že SOM, žijem, dýcham, že je mi dobre. Alebo aj nie je, ale bude,” dopĺňa. 

Nezabúda ani na vitamíny

Dostatok vitamínov je rovnako dôležitý pre správnu funkciu organizmu. Vitamíny do určitej miery dokážeme prijať aj zo stravy, avšak nie toľko, koľko by sme mali. Preto sú ich ďalšie formy vítanou náhradou. Je tomu i tak v prípade vitamínu D, ktorý je dôležitý pre správnu funkciu imunity, svalstva či kostného tkaniva. Nevyhýba sa mu ani Gabika Marcinková. 

Hoci je pri výbere reklamných spoluprác opatrná, tvárou vitamínu D sa stala rada. Čo ju najviac zaujalo? Prekvapila ma forma, že to nie je „klasická“ tabletka, ale tenký film, taký malý pásik, ktorý sa okamžite rozpúšťa na jazyku a netreba ho zapíjať vodou,” vysvetľuje. 

Je to veľmi praktické, mám ho v kabelke a keď ráno nestíham, môžem ho užiť aj v aute, keď sa presúvam z miesta na miesto.” Rozpustná forma je navyše vhodná aj pre deti, ktoré nechcú alebo nevedia prehĺtať tabletky. Vitamín D3 je pre ich imunitu a zdravý vývoj kostí veľmi dôležitý. 

Okrem vitamínu D si Gabika dopĺňa železo a ostatné vitamíny sa snaží prijať v rámci bežnej stravy.

Vianoce si užije s rodinou 

Keďže je obľúbená herečka v priebehu roka len v malom kontakte s rodinou v Prešove, už teraz sa teší, ako s nimi strávi najkrajšie sviatky roka. 

S darčekmi to ale nepreháňame, v posledných rokoch sa snažím minimalizovať svoje materiálne potreby a vidím to aj vo svojom okolí. Súčasťou Vianoc by mala byť hlavne pohodová atmosféra,” uzatvára Gabika.